خرید قیمت شمش طلا

شمش طلا ۱۰۰ گرمی

شمش طلا ۱۰۰ گرمی با کمترین کارمزد و ضمانت اصالت شمش

تخصصی ترین مرکز خرید و فروش شمش 

بالاترین خریدار شمش و فروش تضمینی شمش صد گرمی با فاکتور رسمی 

خرید شمش توله ۱۰۰ گرمی زکوین

از پرفروش ترین شمش طلا می توان به شمش صد گرمی یا توله شمش طلا اشاره کرد که با کمترین کارمزد و ضمانت و اصالت کالا به فروش می رسد. zcoin goldbar 100 gr 

شمش 100 گرمی زکوین
شمش طلا 100 گرمی های رنک

خرید شمش ۱۰۰ گرمی در اقتصاد تورمی

شمش ۱۰۰ گرمی که بعضا به آن توله شمش نیز می گویند جزو پر فروش ترین مسکوکات طلا محسوب می شود . شمش ۱۰۰ گرمی برای سرمایه گذاری به دلیل اصالت و کارمزد کم آن دارای اهمیت می باشد 

شمش ۱۰۰ گرمی سوئیسی دارای کارمزد بالاتری نسبت به  سایر شمش ها می باشد و در پک و بسته بندی ارائه می شود که این موضوع باعث می شود در تمامی کشور ها قبل تبدیل و معامله باشد .

شمش ۱۰۰ گرمی زکوین zcoin

شمش صد گرمی زکوین دارای کد ساخت اداره استاندارد a31 می باشد و با عیار ۹۹۵ و ضرب امنیتی و شماره سریال یکتا با گواهی ضمانت طلا و گارانتی خرید عرضه می شود .

شمش ۱۰۰ گرمی های رنک hyrank

شمش ۱۰۰ گرمی های رنک با عیار ۹۹۵  و با آرم تجاری hyrank و نشان استاندارد به صورت تضمینی با فاکتور رسمی ارائه و عرضه می گردد 

طلای آب شده به طلایی گفته می شود که عیار مشخص ندارد و اطلاعات آن از طریق انگ مشخص می شود  و ظاهر آن بدون قالب و شکل مشخص می باشد .

شمش طلا ۱۰۰ گرمی ۹۹۵ زکوین

۳۲۴,۰۴۰,۰۰۰ تومان

شمش طلا ۱۰۰ گرمی ۹۹۵ های رنک

۳۲۶,۳۹۰,۰۰۰ تومان

شمش طلا ۱۰۰ گرمی سوئیسی پمپ

۳۳۲,۶۲۰,۰۰۰ تومان

قیمت شمش طلا ۱۰۰ و ۵۰ گرمی (۹۹۵)

شمش ۱۰۰ گرمی سوییسی pamp ۳۳۲,۶۲۰,۰۰۰ تومان
۳۳۲,۶۲۰,۰۰۰ تومان
شمش ۱۰۰ گرمی زکوین zcoin ۳۲۴,۰۴۰,۰۰۰ تومان
۳۲۴,۰۴۰,۰۰۰ تومان
شمش ۱۰۰ گرمی های رنک hyrank ۳۲۶,۳۹۰,۰۰۰ تومان
۳۲۶,۳۹۰,۰۰۰ تومان

طلا به دلیل حفظ ارزش خود در تمام شرایط گزینه بسیار مناسبی برای  سرمایه گذاری و حفظ ارزش پول است

یکی از بهترین گزینه هایی که میتوانیم برای حفظ ارزش پول خود انتخاب کنید شمش طلای صد گرمی است.

 زیرا به نسبت باقی وزن های شمش طلا دارای کارمزد کمتر و صرفه تری است .

و همچنین حجم آن برای نگهداری و جابجایی بسیار مناسب بوده و از نظر امنیت نگهداشت مورد استقبال سرمایه گذاران میباشد.

برای سرمایه گذاری حدود ۱۰ هزار دلار یا سیصد میلیون تومان الی پانصد میلیون تومانی خرید شمش ۱۰۰ گرمی توصیه میشود.

 

از سوی دیگر با سرمایه گذاری  روی شمش ۱۰۰ گرمی می توانید آن را در بازار بین المللی معامله کنید. یک الزام میباشد زیرا داشتن طلا مانند نگهداشت دلار میباشد. به نظر کارشناسی متخصصین سرمایه گذاری داشتن شمش ۱۰۰ گرمی برای هر ایرانی برای مواقع ضروری الزامی است. خروج شمش ۱۰۰ گرمی از کشور برای هر ایرانی مجاز میباشد و لذا خرید شمش صد گرمی ۲۴ عیار طلا برای معاملات خارج از کشور کارایی دارد.

در خصوص سبد سرمایه گذاری طبق پیشنهاد متخصصین بازار سرمایه بایستی حداقل ۴۰ درصد از سرمایه شما در قالب طلا ذخیره و خریداری گردد که شمش صد گرمی ار اولویت بالایی برخوردار میباشد.

خرید هر طلایی شامل کارمزد میباشد. تعریف کارمزد عبارت است از اختلاف خرید و فروش طلا در همان لحظه با شرط ثابت ماندن قیمت طلا. کارمزد طلا شامل اجرت ساخت ، هزینه های اجرایی ، سود فروشنده و مالیات میباشد. هر طلایی شامل کارمزد میگردد مانند طلای آب شده ، طلای دست دوم ، سکه و سایر مسکوکات طلا ، طلای ویترین یا تزئینی و شمش.

کارمزد شمش از سایر انواع طلا به صورت کلی پائین تر میباشد که البته این شامل طلای آب شده نمیباشد لکن با توجه به ریسک خرید طلای آب شده ، کارمزد شمش صد گرمی به صرفه و منطقی میباشد. کارمزد شمش به صورت کلی از کارمزد طلای دست دوم و سکه و طلای تزئینی کمتر میباشد. کارمزد شمش به صورت درصد یا گرم محاسبه میشود که میتوان به درصدهای ۲ درصد ۳ درصد و ۴ درصد بسته به نوع و برند شمش اشاره نمود. کارمزد شمش صد گرمی نسبت به سایر شمش ها با وزن کمتر از صد گرم مانند شمش یک گرم ، شمش ۵ گرم ، شمش ۱۰ گرم ، شمش یک اونس و شمش ۵۰ گرم پائین تر میباشد. کارمزد شمش ۱۰۰ گرمی به صرفه ترین کارمزد در میان شمش های تا وزن صد گرم میباشد.

 

به یک قطعه طلای بدون شکل و قالب معین که عیار آن نیز  مشخص نیست و دارای انگ میباشد، طلای آب شده میگویند که اطلاعات انگ آن مشخص کننده عیار آن میباشد که معمولا بین ۷۰۰ تا ۹۹۰ متغیر میباشد و در سامانه ریگیری ثبت شده باشد.

خرید و فروش طلای آب شده دارای ممنوعیت میباشد و صرفا مختص فعالان صنفی طلا و جواهر میباشد. فروش آن بدون فاکتور رسمی برای مصرف کننده نهایی بوده و تشخیص اصالت آن برای خریداران میسر نبوده. طبق قوانین اتحادیه های صنفی طلا و مسکوکات طلا هر گونه فروش و معامله طلای آب شده به غیر از اعضای صنف و دارندگان جواز ، دارای ممنوعیت قانونی میباشد.

از معایت خرید طلای آب شده میتوان به ممنوعیت خرید و فروش و عدم ماندگاری اطلاعات انگ در سامانه های ریگیری برای عموم اشاره نمود. همچنین مشخص نبودن عیار در طلای آب شده و شکل ظاهری آن که معمولا به صورت مفتول یا اشکال غیر هندسی میباشد نیز از معایب خرید طلای آب شده میباشد. عدم امکان معامله در خارج از ایران نیز از معایب اصلی خرید طلای آب شده میباشد.

از معایب طلای ابشده میتوان به مشخص نبودن  عیار ان اشاره کرد از دیگر معایب ان ممنوع بودن خرید و فروش برای عموم است که تنها فروختن ان به اصناف و دارندگان مجوز مجاز است از دیگر معایب طلای آبشده میتوان به  فروش بدون فاکتور آن اشاره کرد  اما شمش ۱۰۰ گرمی با فاکتور و عیار مشخص معامله میشود و خرید و فروش ان بسیار راحت است و سرمایه گذاران میتوانند با خیال اسوده برای حفظ ارزش پول خود این شمش هارا خریداری و نگهداری کنند 

سکه از شناخته شده ترین مسکوکات طلا است که شامل ارزش طلایی آن و میزان حباب میباشد ، که در حال حاظر حباب سکه ۱۰ تا ۱۵ درصد از قیمت کل را تشکیل میدهد. حباب سکه دارای نوسانات قابل توجهی میباشد و نوسانات بسیار زیادی دارد و از دلایلی که میتواند حباب سکه داری کاهش هیجانی گردد میتوان به ضرب سکه های جدید ، تغییر قالب ، تغییر طرح روی سکه و درج سال جدید ضرب اشاره نمود. نوسان حباب سکه که ارتباطی به ارزش طلایی آن ندارد میتواند منجر به ضرر خریداران سکه در مقاطعی از زمان گردد.

وجود سکه های غیره از دیگر معایب خرید سکه میباشد که در حال حاضر به دلیل افزایش میزان حباب سکه امار سکه های غیره بانکی به شدت افزایش پیدا نموده است. تشخیص سکه بانکی و اصالت آن برای مردم و خریداران قابل تشخیص نمیباشد که ریسک خرید سکه از نظر سرمایه گذاری را افزایش میدهد. ساختار قیمتی سکه شامل سه جزو میباشد که عبارت است از ارزش طلایی سکه به همراه حباب و میزان کارمزد که به اختلاف خرید و فروش سکه اطلاق میگردد.

شمش بر خلاف سکه دارای حباب نمیباشد. خرید شمش صد گرمی در مقایسه با سکه بدون حباب میباشد و برای سرمایه گذاران روی بازار طلا دارای جذابیت است. سرمایه گذاران ترجیح میدهند سرمایه خود را به شمش های صد گرمی تبدیل کنند زیرا شمش های صد گرمی و به طور کلی شمش های طلا شامل حباب نمیشوند  و صرفا دارای کارمزد کمی میباشند , همچنین تشخیص اصالت شمش از سکه بسیار راحت تر است . خرید شمش ۱۰۰ گرمی نسبت به خرید سکه توسط کارشناسان سرمایه گذاری توصیه میشود زیرا خرید شمش صد گرمی در مقایسه با خرید سکه منجر به خرد طلای بالاتری میگردد و دلیل آن نبود حباب در ساختار قیمت گذاری شمش است.  لذا سرمایه گذاران انتخاب شمش صد گرمی با کارمزد مناسب را برای سبد سرمایه گذاری طلایی خود ترجیح میدهند.

قیمت شمش صد گرمی یکی از دلایل مهم پرفروش بودن ان است زیرا کارمز کمتری نسبت به بقیه شمش ها دارد واین کارمزد کم باعث میشود که سرمایه گذان تمایل بیشتری برای خرید شمش ۱۰۰ گرمی و سرمایه گذاری داشته باشند .

شمش ۱۰۰ گرمی برای خارج شدن از کشور نیز گزینه بسیار مناسبی است زیرا به راحتی میتوان از کشور خارجش کرد و از نظر قانونی منعی برای خروج شمش صد گرمی طلا وجود ندارد.

یکی دیگر از دلایل پرفروش بودن شمش ۱۰۰ گرمی حجم مناسب و سهولت در نگهداری شمش است و این امکان را برای سرمایه گذار فراهم میکند تا به اسانی ان را جابجا و حمل کند همچنین چون به شکل توله شمش ضرب شده است نگهداری اسان تری نسبت به وزن های دیگر شمش ۱۰۰ گرمی دارد و شرایط امن تری را برای سرمایه گذار فراهم میکند.

شمش صد گرمی قابلیت معامله در همه نقاط جهان را دارد واین موضوع  یکی از مهمترین دلایل پرفروش بودن شمش ۱۰۰ گرمی  است زیرا اصالت مشخصی دارد و در دنیا شناخته شده است و در تمام بازارهای دنیا بدون نیاز فاکتور و کاغذ خرید معامله و خرید و فروش میگردد.

از انجایی که شمش ۱۰۰ گرمیبر خلاف طلای آب شده  عیار و استاندارد مشخصی دارد و خارج از کشور نیز بدون نیاز به فاکتور خرید قابلیت معامله و خرید و فروش را دارد.

در بازار طلا خرید شمش های ۱۰۰ گرمی در دو  حالت کلی تولید و روانه  بازار میگردد. شمش ۱۰۰ گرمی در بسته بندی و وکیوم و شمش صد گرمی بدون بسته بندی و وکیوم.

شمش های صد گرمی ای که داخل پک قرار میگیرند اگر از پک خارج بشوند به دلیل نوع ضرب و قالب خاص انها با برخورد دست دچار خط و خش میشوند، به همین دلیل تنها داخل پک معامله میشوند و از پک خارج نمیشوند و همچنین شمش های صد گرمی داخل پک به نسبت شمش هایی که داخل پک نیستند کارمزد بالاتری دارند .

شمش های ۱۰۰ گرمی ای که داخل پک قرار نمیگیرند به طور کلی نوع ضرب و قالب انها متفاوت است و اصطلاحا به آنها شمش توله میگویند و نوع ساخت آن شبیه ساخت شمش یک کیلویی است و شمش های یک کیلویی غالبا از نوع ساخت ریخته گری تولید میشوند و بدون بسته بندی در بازار عرضه میگردد. و ضرب این نوع شمش ها به صورت ریخته گری انجام میشود که با برخورد دست و تماس با جسم خارجی دچار خط و خش نمیشوند. شمش های صد گرمی توله یا بدون پک و بسته بندی و وکیوم در بازار به دلیل کارمزد کمتر نسبت به شمش های بسته بندی شده دارای فروش و میزان بالاتری از معامله میباشند.

گاهی اوقات لازم میشود عیار یک شمش توسط مراکز استاندارد چک و بررسی گردد که در اینصورت شمش های باز یا بدون بسته بندی به دلیل سهولت انجام فرآیند عیار سنجی یا ریگیری دارای مزیت بیشتری میباشند. شمش های ۱۰۰ گرمی که بدون بسته بندی در بازار معامله میشوند امکان عیار سنجی آن به مراتب راحت میباشد.  ضمنا شمش های ۱۰۰ گرمی که داخل پک یا بسته بندی یا وکیوم عرضه میشوند در صورتیکه پک آنها باز شود مانند شمش سوئیسی ، از ارزش آن در میزان کارمزد کاسته میشود و خرید و فروش آن کمی با مشکل مواجه میشود.

 

از برند های معتبر شمش های ۱۰۰ گرمی میتوان به pamp ، Royal Canadian، Australian،Valcambi، AMPEX اشاره نمود.

خرید شمش ۱۰۰ گرمی  با فاکتور رسمی یکی از مواردی است که سرمایه گذاران اهمیت فراوانی به آن میدهند زیرا نشان از اعتبار شمش ۱۰۰ گرمی است  و فروش آن را نیز آسان تر میکند ، خرید شمش ۱۰۰ گرمی با فاکتور رسمی تنها با خرید شمش صد گرمی از مراکز معتبر امکان پذیر است ، مراکز معتبری که دارای مجوز اتحادیه طلا و سکه صراف تهران  هستند و به همراه شمش صد گرمی فاکتور رسمی صادر میکنند.

سبد سرمایه گذاری مجموعه ای از دارایی های متفاوت  است که سرمایه گذار برای حفظ سرمایه خود آنرا در

دارایی های مختلفی سرمایه گذاری میکند تا ریسک سرمایه گذاری همه سرمایه خود را در یک دارایی متحمل نشود، در واقع  سعی میکند با ایجاد تنوع مناسب از انواع دارایی ها سرمایه خود را به بهترین نحو حفظ کند و ارتقا ببخشد. سبد گردانی طلایی بدین معناسب که سرمایه گذار سرمایه خودش را در بخش های مختلفی از مسکوکات طلا سرمایه گذاری میکند و این سبد گردانی طلایی شمال طلا در اوزان و عیار های متفاوت است و همینطور طلا با ظواهر متفاوت از قبیل شمش ایرانی،شمش سوئیسی، طلای ابشده،سکه و طلا های زینتی است.

شمش ۱۰۰ گرمی بدون حباب است و تنها مقدار کمی کارمزد دارد و همچنین از اصالت بالایی برخوردار است و

جایگاه بالایی در سبد گردانی طلایی سرمایه گذاران دارد زیرا در این بازه قیمتی بهرین گزینه برای حفظ سرمایه است. شمش صد گرمی به دلیل ظاهر خود که به صورت توله شمش است امکان نگهداری و جابجایی اسان تری دارد و برای خروج از کشور و معاملات جهانی گزینه بسیار مناسبی است.

 

سکه به عنوان یکی از مسکوکات طلا علاوه بر ارزش طلایی دارای حباب نیز میباشد که اسم دیگر آن ارزش ضرب توسط بانک مرکزی میباشد. حباب سکه دلیل وجود سکه های غیره بانکی میباشد و تعریف سکه غیره به سکه ای اطلاق میشود که توسط بانک مرکزی ضرب نشده باشد. هر چه میزان حباب سکه به دلایلی مانند عدم ضرب با توجه به نیاز بازار ، بالا رود ریسک خرید سکه های غیره در بازار نیر افزایش میابد. تشخیص سکه های بانکی از سکه های غیره تنها برای کارشناسان ممکن است. سکه دارای حباب و کارمزد خرید و فروش توما با هم میباشد.

 

شمش یکی دیگر از مسکوکات طلا است که حباب ندارد و صرفا دارای کارمزد میباشد. شمش در مقایسه با سکه دارای حباب نمیباشد و به همین دلیل توسط سرمایه گذاران توصیه میشود. تشخیص اصالت شمش صد گرمی نسبت به انواع سکه در بازار راحت تر بوده که دلیل اصلی آن عدم وجود حباب در ساختار قیمتی آن میباشد. کارمزد انواع شمش متفاوت بوده و شمش صد گرمی دارای رقابتی ترین کارمزد میباشد و از این جهت نسبت به خرید سکه دارای ارجحیت میباشد.ه نظر وجود شمش ۱۰۰ گرمی در سبد سرمایه گذاری طلایی به نظر کارشناسان از الزامات میباشد.

طلای دست دوم یا کارکرده  طلایی است که قبلا توسط دیگری خریداری شده و پس از استفاده یا نگه‌داری دوباره برای فروش گذاشته شده است. طلای دست دوم به دلایل مختلفی خریداری می‌شود. عده زیادی این نوع طلا را برای سرمایه گذاری خریداری می‌کنند و عده‌ای نیز طلاهای دست دوم خوش‌ظاهر را که بعضا تفاوتی با طلای نو ندارند را به عنوان زیورآلات استفاده می‌کنند. طلای دست دوم از اجرت بسیار پایینی برخوردار است و  به همین دلیل یکی از گزینه هایی است که سرمایه گذاران برای سبد سرمایه گذاری طلایی خودشان از ان استفاده میکنند.اما یکی از ریسک های خرید طلای دست دوم این است که اگر از فروشنده معتبر خریداری نشود ممکن ایت با اجرت طلای نو فروخته شود.

نکته قابل توجه در خصوص کارمزد شمش ۱۰۰ گرمی ، کارمزد کمتر آن نسبت به طلای دست دوم است. دلیل ارجحیت اصلی خرید شمش ۱۰۰ گرمی برای سرمایه گذاری نسبت به خرید طلای دست دوم اصالت و شناسنامه آن میباشد. خرید شمش صد گرمی از مراکز دارای جواز از اتحادیه طلا و سکه برای خرید امن ضروری میباشد.  خرید طلای دست دوم به دلیل عدم احراز اصالت طلا برای سرمایه گذاری توصیه نمیشود و در مقایسه با انواع شمش ها ، شمش صد گرمی دارای کارمزد رقابتی تری میباشد و امکان معامله و خرید و فروش شمش صد گرمی در تمام نقاط دنیا بر خلاف طلای دست دوم وجود دارد.

شمش ۱۰۰ گرمی شرایط نگهدار بسیار اسانی دارد، و این آسانی شرایط به دلیل ظاهر ان است که به صورت توله شمش است نگهداری شمش صد گرمی تنها چند نکته کوچک از قبیل اینکه در جای امن و غیر قابل دسترس نگهداری شود و جسم سنگینی روی ان قرار نگیرد و مورد ضربه و سابیدگی هم نباشد دارد که نکات بسیار جزئی هستند که با رعایت این نکات سرمایه گذار میتواند سرمایه خود را در امن ترین حالت خودش نگه دارد.