1110 250 - 0900

۷ خرداد

حباب سکه

۲۲:۴۷

حباب سکه امامی

8,810,000 تومان

حباب سکه بهار آزادی

5,890,000 تومان

حباب نیم سکه

7,580,000 تومان

حباب ربع سکه​

6,680,000 تومان

حباب مظنه

2,280,000 تومان

گرم طلا

3,300,000 تومان

حباب سکه امامی

8,810,000 تومان

حباب بهار آزادی

5,890,000 تومان

حباب نیم سکه

7,580,000 تومان

حباب ربع سکه

6,680,000 تومان

گرم طلا

3,300,000 تومان

حباب مظنه

2,280,000 تومان

قیمت ها به صورت تقریبی می باشد

شمش طلا بدون حباب
پیشنهاد برای سرمایه گذاری

شمش طلا 10 گرمی زربد – زکوین

34,500,000 تومان

شمش طلا 5 گرمی زربد – زکوین

17,170,000 تومان

شمش طلا 2.5 گرمی زربد – زکوین

9,220,000 تومان

شمش طلا 1 گرمی زربد – زکوین

3,630,000 تومان

شمش نقره

خرید شمش نقره از مراکز معتبر و دریافت فاکتور رسمی یکی از نکات بسیار مهمی است که باید در خرید شمش نقره به آن توجه کرد. زکوین شمش نقره را با گواهی ضمانت و شناسنامه شمش عرضه میکند.

حساب سکه به اختلاف قیمت خرید و فروش سکه با میزان طلا سکه اطلاق می شود 

حباب سکه امامی بالاترین حباب در میان سکه های تمام می باشد 

وزن سکه تمام معادل 8.133 گرم طلا با عیار 900 می باشد که بر اساس مظنه و قیمت طلا محاسبه می شود 

حباب نیم سکه معادل اختلاف قیمت طلای 4.04 گرم طلا 900 عیار و میزان قیمت خرید و فروش نیم سکه می باشد . سکه های غیر بانکی و سکه های تاریخ پایین بدون میزان حباب خرید و فروش می شود 

نرخ حباب ربع سکه بالاترین نرخ حباب در تمامی سکه های بانکی می باشد . قیمت طلای با عیار 900 در وزن 2.02 میزان طلای ربع سکه می باشد که اختلاف آن با قیمت بازار همان حباب می باشد 

به دلیل نبود توازن در عرضه و تقاضا حباب سکه ایجاد می شود . بانک مرکزی مسئول ضرب سکه می باشد و سکه ضرب شده از منابع و ذخایر طلای کشور مورد استفاده قرار می گیرد. عدم عرضه در ضرب سکه باعث ایجاد حباب سکه می باشد 

وزن سکه تمام معادل 8.133 گرم طلا با عیار 900 می باشد که بر اساس مظنه و قیمت طلا محاسبه می شود 

در صورتیکه بانک مرکزی اقدام به موارد ذیل کند حباب سکه از بین می رود 

  • ضرب سکه در تمامی اوزان
  • تغییر طرح و قالب سکه
  • درج سال جدید در ضرب سکه

وزن سکه تمام معادل 8.133 گرم طلا با عیار 900 می باشد که بر اساس مظنه و قیمت طلا محاسبه می شود 

حباب سکه یک اصطلاح رایج در بازار سکه  است. معنای حباب سکه را می‌توان این گونه بیان کرد: اختلاف قیمت طلا و سکه با ارزش حقیقی و ذاتی آن و قیمتی که در بازار معامله می‌شود را می‌گویند. حباب موقتی است و برای چند روز و یا چند ماه می‌باشد. پس این حباب ثابت نیست و می‌ترکد و سکه به قیمت و ارزش واقعی خود می‌رسد. سرمایه گذاری روی سکه یکی از روش‌های رایج و قدیمی است که اکثر افراد برای کسب درآمد و سود بیشتر انجام می‌دهند، زیرا سکه و طلا بسیار ارزشمند هستند و امکان نقدشوندگی بالایی دارند. حباب سکه قیمت واقعی طلای خالصی که در هر سکه در سایزهای مختلف موجود است و با توجه به قیمت روز طلای ۱۸ عیار است را می‌گویند و بر حسب آن محاسبه می‌کنند و حتی هنگام فروش نیز این حباب را در نظر می‌گیرند و محاسبه می‌شود. با توجه به معنای حباب سکه می‌توان از تفریق قیمت روز سکه و ارزش ذاتی سکه به حباب سکه رسید.

تعریف حباب مثبت و منفی سکه

با توجه به معنای حباب سکه تشکیل حباب قیمتی یک امر اجتناب‌ناپذیر است. حباب تنها برای بازار سکه و طلا نیست بلکه در سایر بازارهای مالی هم دیده می‌شود. در کل وقتی بین عرضه و تقاضا توازنی وجود نداشته باشد باعث ایجاد حباب می‌شود. پس یکی از عوامل اصلی عدم توازن عرضه و تقاضا است. اگر این دو با یکدیگر در تعادل و تناسب باشند، ارزش حقیقی و ذاتی کالاها و همچنین تعادل در قیمت‌های بازار را خواهیم دید. اگر قیمت معامله سکه در بازار از قیمت واقعی و ذاتی سکه بیشتر باشد، حباب سکه مثبت است. برعکس اگر قیمت معامله در بازار سکه از قیمت واقعی آن کمتر باشد، حباب سکه منفی است. عواملی وجود دارند که در حباب سکه تاثیر می‌گذارند، همانند: قیمت عرضه کالا و قیمت تقاضا کالا. قیمت عرضه کالا قیمتی است که فروشنده کالا تعیین کرده و قیمت تقاضای کالا قیمتی است که خریدار مایل است آن کالا را خریداری کند.

عوامل ایجاد حباب مثبت و منفی سکه

در بخش قبل با معنای حباب سکه و مثبت و منفی آن آشنا شدیم. عواملی که باعث ایجاد حباب مثبت سکه می‌شوند، شامل: کمبود کالای مورد نظر و افزایش نقدینگی در بازار که باعث می‌شود تقاضا افزایش و در نتیجه قیمت نیز افزایش یابد.

عوامل موثری که باعث ایجاد حباب منفی سکه می‌شوند شامل: تولید و عرضه زیاد است و مورد دیگر این که سرمایه گذاران تمایل دارند در بازارهای دیگر سرمایه گذاری کنند که در نتیجه نقدینگی در بازار مورد نظر کم می‌شود و باعث حباب منفی می‌شود. مثلا ربع سکه به دلیل پایین بودن قیمت نسبت به نیم و تمام سکه، تقاضای زیادی دارد که در نتیجه باعث حباب قیمتی بیشتر آن می‌شود. علاوه بر عوامل ذکر شده، موردهای دیگری نیز در مورد حباب سکه وجود دارد، از جمله: تورم، اوضاع اقتصادی نامناسب، مردم و سرمایه گذاران، بانک مرکزی و دولت که هر کدام به گونه‌ای بر روی حباب مثبت و منفی تاثیرگذار هستند.

تخلیه حباب سکه

بازار سکه، طلا و دلار نیز دچار حباب می‌شوند. در این بازارها عوامل داخلی و همچنین عوامل خارجی روی حباب‌های قیمتی تاثیرگذار هستند. برای مثال: قیمت سکه به قیمت دلار بازار آزاد و قیمت انس جهانی وابسته است. قیمت ارز داخلی نیز به رفتار بانک مرکزی وابسته است. حباب سکه در هر صورت دیر یا زود می‌ترکد، اما مسئله‌ای که مهم است، مشخص شدن حباب بعد از ترکیدن آن است. در واقع زمانی که بازار وارد حباب قیمتی می‌شود، افرادی که در بازار فعالیت دارند دچار سرخوشی شده و می‌خواهند وضعیت موجود، کاهش یا افزایش قیمت را توجیه کنند. ترکیدن حباب خیلی سریع اتفاق می‌افتد، سریع‌تر از آنچه که فکرش را بکنید. این ترکیدن دلایلی دارد که یکی از آن علت‌ها می‌تواند رویداد یا یک خبری کوچک باشد، که مستقیما و یا به طور غیر مستقیم روی بازار حباب سکه تاثیرگذار است. قیمت آنلاین حباب سکه در بورس سکه زکوین به آدرس zcoinn.com/hobab قابل مشاهده می باشد .

تعریف سکه غیره

سکه اصل یا سکه بانکی به طلایی گفته میشود که با عیار ۹۰۰ در قالب سکه با طرح مخصوص توسط بانک مرکزی ضرب میشود و جزو پول رسمی یک کشور محسوب میشود که دارای حباب یا ارزش ضرب یا حاشیه سود بانک مرکزی میباشد.

سکه ای که توسط بانک مرکزی ضرب نشود سکه غیره یا تقلبی میگویند. بسیاری از سکه های غیره در بازار  دارای  طلا صحیح معادل عیار ۹۰۰ و قالب طرح تطبیق شده با بانک مرکزی میباشند و صرفا ارزش طلایی دارند و حباب سکه در خرید و فروش آن شامل نمیگردد.

دلایل شکست حباب سکه

  • علت اصلی ایجاد حباب سکه در سطوح نامتعارف عدم تعادل در عرضه و تقاضا میباشد.
  • حباب بالای ۵ درصد ارزش طلای سکه باعث ایجاد ریسک سرمایه گذاری میشود.

دلایل نوسان اصلی در حباب سکه

  • ضرب سکه در بانک مرکزی برای نزدیک شدن به سطح تقاضای بازار
  • تغییر سال و درج سال جدید در ضرب سکه
  • تغییر طرح و قالب ضرب سکه

همانطور که در معنای حباب سکه توضیح داده شد، اختلاف قیمتی که در حباب سکه شکل می‌گیرد و اکثر افراد جامعه تحت تاثیر این افزایش قیمت قرار می‌گیرند و به ارزش حقیقی و ذاتی کالا توجه نکرده و خرید می‌کنند، با دلایل شکست حباب سکه مواجه می‌شوند. با این کار تقاضا افزایش پیدا کرده و حباب قیمتی ایجاد می‌شود.

حباب بالای ۵ درصد ارزش طلای سکه باعث ایجاد ریسک سرمایه گذاری میشود.

علت اصلی ایجاد حباب سکه در سطوح نامتعارف عدم تعادل در عرضه و تقاضا میباشد.

سندروم تداوم‌ وضع موجود یک رفتار اقتصادی است که در آن افرادی که در اقتصاد فعالیت دارند و همچنین مردم عادی فکر می‌کنند که این روندی که در بازار مالی ایجاد شده، یک روند ادامه‌دار خواهد بود. مثلا هنگامی که حباب سکه اتفاق می‌افتد، افراد به دنبال خرید سکه می‌ روند که این رفتار، باعث افزایش حباب سکه می‌شود.

خطای تایید اجتماعی بخاطر ویژگی جمع‌گرایی در انسان‌ها اتفاق می‌افتد و باعث ثبات حباب قیمت سکه در میزان غیر عرف را میدهد. مردم فکر می‌کنند، رفتاری که اکثریت جامعه از خود نشان می‌دهند درست است، پس بدون این که وضعیت و واقعیت رفتار اکثریت را در نظر بگیرند، آن را تکرار می‌کنند. این رفتار در حباب قیمتی، بسیار مشاهده می‌شود.

جمع بندی

در این مقاله به طور خلاصه با مفهوم حباب قیمتی، معنای حباب سکه و دلایل شکست حباب سکه آشنا شدیم. انحراف قیمت به وجود آمده در قیمت جهانی انس طلا و نرخ دلار، باعث ایجاد حباب سکه می‌شود. حباب مثبت یا منفی، سیگنالی برای خرید یا فروش در بازار سکه را نشان نمی‌دهد. برای خرید و فروش و ورود به بازار سکه و طلا باید تحلیل‌هایی را بررسی کرد و با روش‌های آن آشنا بود و از طرفی میزان وزن سکه طلا، نرخ دلار آزاد، قیمت انس جهانی و حق ضرب سکه طلا را دانست تا از فرمول برای محاسبه میزان حباب استفاده کرد. محاسبه حباب در بازار طلا و سکه به نسبت آسان است، زیرا یک مبنای جهانی برای قیمت طلا وجود دارد و سایت‌هایی نیز موجود هستند که می‌توان حباب سکه و طلا را در آن مشاهده کرد و البته پیشنهاد می‌شود، در زمان منفی بودن و یا صفر بودن حباب خرید لازم را انجام دهید.

قیمت سکه امروز ۷ خرداد

سکه امامی

فروش
خرید

40,210,000 تومان

40,210,000 تومان

بهار آزادی

فروش
خرید

36,990,000 تومان

36,190,000 تومان

نیم سکه

فروش
خرید

22,990,000 تومان

22,200,000 تومان

ربع سکه

فروش
خرید

14,900,000 تومان

14,100,000 تومان

مظنه

14,690,000 تومان

گرم طلا

3,300,000 تومان

سکه امامی

40,210,000 تومان

بهار آزادی

36,990,000 تومان

نیم سکه

22,990,000 تومان

ربع سکه

14,900,000 تومان

مظنه

14,690,000 تومان

گرم طلا

3,300,000 تومان