1110 250 - 0900

بولتن تخصصی سرمایه گذاری طلا

خرید شمش طلا در مرکز مبادله ارز طلا

خرید شمش طلا در مرکز مبادلع ارز طلا به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، با تصمیم بانک مرکزی شیوه‌ نامه جدید  حراج حضوری شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلا  اعلام شد. بر اساس این گزارش، علاوه بر فروشندگان عمده شمش طلا دارای پروانه کسب ، تولیدکنندگان و سازندگان فعال مصنوعات طلا دارای پروانه […]

تحریریه آکادمی زکوین

خرید شمش از مرکز مبادله

بولتن تخصصی سرمایه گذاری طلا

خرید شمش طلا در مرکز مبادله ارز طلا

خرید شمش طلا در مرکز مبادلع ارز طلا به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، با تصمیم بانک مرکزی شیوه‌ نامه جدید  حراج حضوری شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلا  اعلام شد. بر اساس این گزارش، علاوه بر فروشندگان عمده شمش طلا دارای پروانه کسب ، تولیدکنندگان و سازندگان فعال مصنوعات طلا دارای پروانه […]

تحریریه آکادمی زکوین

خرید شمش طلا در مرکز مبادلع ارز طلا

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، با تصمیم بانک مرکزی شیوه‌ نامه جدید  حراج حضوری شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلا  اعلام شد.

بر اساس این گزارش، علاوه بر فروشندگان عمده شمش طلا دارای پروانه کسب ، تولیدکنندگان و سازندگان فعال مصنوعات طلا دارای پروانه کسب و همچنین خرده‌فروشان طلای آب‌شده دارای پروانه کسب مجاز و ، بانک عامل با تأیید بانک مرکزی می‌تواند متقاضی خرید شمش طلای مرکز مبادله باشد.

متقاضیان شمش طلای مرکز مبادله چه کسانی هستند؟

متقاضیان خرید شمش طلای مرکز مبادله ایران شامل «فروشندگان عمده شمش طلا دارای پروانه کسب مجاز و معتبر»، «تولیدکنندگان و سازندگان فعال مصنوعات طلا دارای پروانه کسب مجاز و معتبر» و «خرده‌فروشان طلای آب‌شده دارای پروانه کسب مجاز و معتبر» هستند.

عرضه شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلا طبق اطلاعاتی که سخنگوی این مرکز ارائه کرده برای مردم عادی طراحی نشده است. براساس اظهارات ایشان عرضه و فروش شمش‌های طلای وارداتی به منظور رفع تعهد ارزی صادرکنندگان با استفاده از واردات شمش طلا خواهد بود.

عرضه شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلا برای صادرکنندگانی که مایل به رفع تعهد ارزی صادراتی با استفاده از واردات شمش طلا هستند، انجام می‌شود و از یک طرف دیگر قیمت شمش طلا، خرید آن را برای مردم عادی تا حدود زیادی غیرمنطقی جلوه می‌دهد. متقاضیان شمش طلا به‌زبان ساده تولیدکنندگان صنف طلا و جواهر و البته بانک‌ها محسوب می‌شوند و از طرفی  بانک مرکزی به عنوان بازارگردان اصلی در طرف عرضه و تقاضا حضور خواهد داشت.

 

 

فروش شمش در مرکز مبادله

هدف مرکز مبادله ارز و طلا

مرکز مبادله ارز و طلا طبق گفته سخنگوی این مرکز به دنبال شفافیت در بازار و کمک به شکل گیری بازار مبتنی بر عرضه و تقاضا است. آنطور که سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلا می‌گوید هدف از عرضه شمش طلا و فروش آن، رونق ورود طلا و رونق معاملات صنف طلا معرفی شده است.

عرضه شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلا زیرنظر خود بانک مرکزی فعالیت دارد و کار نظارت بر بازار را برای بازارگردان آسان می‌کند و در بلندمدت می‌تواند جلو روند قاچاق طلا از کشور را  بگیرد.

عرضه شمش طلا به شکلی انجام می‌شود؟

عرضه شمش طلا در  سال‌های گذشته از طریق بانک کارگشایی صورت می‌گرفت .عرضه شمش طلا، اما از این به بعد با مقرراتی که از طرف مرکز مبادله ارز و طلای ایران درنظر گرفته می‌شود، انجام خواهد شد.


خرید شمش طلا زکوین با کارمزد طلای آب شده


عرضه شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلا به شکل حراجی انجام می‌شود. بدین صورت که حراج‌ها نیم ساعته است و روزانه 5 حراج تشکیل  میشود . ساعت ۱۷ هر روز هم آگهی عرضه طلا در روز بعدی منتشر می‌شود و متقاضیان از چند‌وچون عرضه فردا باخبر می‌شوند.

عرضه شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلا ارتباطی به بازار بورس ندارد و متقاضی خرید شمش طلا هم احتیاجی به داشتن کد بورسی نخواهد داشت. عرضه شمش طلا در بستر تالار معاملات نقدی مرکز مبادله ارز و طلا انجام می‌شود .

 میزان عرضه شمش در مرکز مبادله بسیار محدود میباشد و هیچ تاثیری روی کنترل قیمت بازار ندارد.مدارک مورد نیاز مرکز مبادله ایران از متقاضی خرید شمش طلا نیز شامل :

اصل نامه درخواست شرکت در حراج منتشره در تارنمای رسمی (www.ice.ir) ، اصل کارت ملی،  اصل پروانه کسب و اصل فیش بانکی واریز وجه الضمان، اصل گواهی امضا نزد دفاتر اسناد رسمی به نام مرکز مبادله ارز و طلای ایران و آخرین آگهی روزنامه رسمی ویژه اشخاص حقوقی خواهد بود.

متقاضی خرید از زمان انتشار آگهی حراج تا ساعت ۱۶ یک روز کاری پیش از جلسه حراج فرصت دارد وجه الضمان را به حساب واسط مرکز مبادله ایران واریز کند.

محل تحویل شمش طلا، خزانه بانک کارگشایی مرکز است و تحویل فیزیکی از ساعت 8 تا 14 یک روز کاری پس از تسویه نقدی صورت می‌گیرد.

قیمتی که در مرکز مبادله ایران مبنای مبادلات طلا خواهد بود عرضه و تقاضا است و مبادلات بر اساس پیشنهاد قیمت از سوی خریداران و پذیرفته شدن آن از سوی فروشندگان خواهد بود.

حداقل و حداکثر حجم خرید

حراج حضوری به دو شیوه خرد و عمده صورت می‌گیرد. متقاضی در حراج خرد می تواند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه شمش طلای یک کیلویی خریداری کند. سقف خرید خرد در هر هفته تقویم، صرفاً پنج قطعه خواهد بود.

متقاضی در حراج عمده مجاز به خرید حداقل یک بسته و حداکثر چهار بسته شمش طلای استاندارد است. هر بسته حاوی پنج قطعه شمش یک‌ کیلوگرمی با عیار 995 است. سقف خرید عمده هم در هر هفته تنها صرفاً 20 قطعه شمش طلای استاندارد است.

شمش طلای قابل عرضه در مرکز مبادله ایران، استاندارد، اصلت سنجی شده و یک کیلوگرمی است و حداقل عیار ۹۹۵را دارد .

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

خرید شمش سوئیسی

شمش طلا 1 اونسی سوئیسی پمپ (1oz)

162,090,000 تومان

مطالب بیشتر

مقالات

شمش تقلبی سوئیسی

شمش سوئیسی تقلبی در بازار معرفی شمش سوئیسی  شمش سوییسی به قطعات طلا در اوزان متنوع و استانداری که ساخت کشور سوئیس  میباشد اطلاق میشود. کشور

بیشتر بخوانید »
مقالات

‌فرمول محاسبات طلا 

احتمالا تاکنون به طلا فروشی رفته اید و با این موضوع مواجه شده اید که قیمتی را برای طلای مد نظر شما اعلام می کنند اما از نحوه محاسبه آن اطلاعی ندارید…

بیشتر بخوانید »